logotyp Estetic Arte

Chirurgia plastyczna

Lipotransfer

Lipotransfer, czyli przeszczep tłuszczu pod oczy, polega na pobraniu tkanki tłuszczowej Pacjenta (np. z ud, brzucha czy boczków), poddaniu go odpowiedniej obróbce, a następnie podaniu w miejsce wymagające estetycznej korekty. Tłuszcz zawiera cenne komórki macierzyste, przyspieszające procesy regeneracyjne skóry.
Wskazaniem do wykonania zabiegu jest przede wszystkim widoczna dolina łez czy mocne cienie pod oczami. Efekty zabiegu są długotrwałe, utrzymują się nawet kilka lat.

Blefaroplastyka

Blefaroplastyka nazywana również plastyką powiek, jest zabiegiem, który ma na celu przywrócić młody i zdrowy wygląd okolicy oczu. Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry, fragmentu mięśnia okrężnego oka oraz przepuklin tłuszczowych (jeśli występują), a jego głównym celem jest przywrócenie właściwego kształtu powiek.
Blefaroplastyka wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga hospitalizacji. Pacjent może wrócić do domu już po kilku godzinach od zabiegu. Efekty widoczne są po kilku tygodniach, gdy nastąpi całkowite wygojenie i ustąpienie obrzęku.